TEPE BETOPAN 4 YENİ ÜRÜNÜ İLE BUILDIST FUARI?NDA

  TEPE BETOPAN 4 YENİ ÜRÜNÜ İLE BUILDIST FUARI?NDA
TEPE BETOPAN 4 YENİ ÜRÜNÜ İLE BUILDIST FUARI?NDA

Tepe Betopan Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı’na 4 yeni ürünü ile katılıyor. Yeni ürünlerini müşteriler ve ziyaretçiler ile buluşturmaya hazırlanan Tepe Betopan, Fugalin, Monolin, Tuğlapan ve Frapan ile fuarda yer alacak.

Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı’nda tanıtılacak dört üründen üçü Fugalin, Monolin ve Frapan; Betopanplus’tan mamul, ortası ahşap, çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinin fiziksel karışımı olan, her iki yüzeyi yonga içermeyen yalnız inorganik malzemelerden oluşan dekoratif dokulu levhalardır.

 

Bina cephelerinde, saçak altı ve saçak alnı kaplamalarında, dekoratif amaçlı olarak iç mekanlarda, prefabrik bina cephelerinde ve hafif ve ağır çelik konstrüksiyon binalarda kullanılabilen bu üç ürün, ahşaptan aldığı hafiflik, elastikiyet ve işlenebilirlik özelliklerini; çimentodan aldığı suya, rutubete, yanmaya ve çürümeye direnç özellikleriyle bütünleştirerek elde ettiği üstün yapısal nitelikleri ile çağdaş ve geniş kullanım alanlı, depreme ve yangına dayanıklı bir inşaat malzemesidir. Frapan diğer ürünlerden ayrı olarak yüzeyindeki daha dayanıklı ve hareket engelleyici tabakası ile dış etkenlere dayanımı ve boya tutuculuğu kuvvetlendirilmiş bir ürün olarak sunulmakta ve yüksek akustik değerleri sayesinde çok iyi ses izolasyonu sağlamaktadır.

Tepe Betopan’ın Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı’nda ziyaretçilerine sunacağı bir diğer ürünü ise doğal cephe çözümleri yaratan, mükemmel ses ve ısı yalıtımının yanı sıra sudan, nemden, sahil bölgelerindeki olumsuz koşullardan etkilenmeyen; yangına dayanıklı ve çevre dostu Tuğlalı Cephe Levhası Tuğlapan olacak. Tuğlapan; geleneksel ve prefabrik bina cepheleri, çevre ve istinat duvarlarının kaplaması, baca ve parapetlerin kaplanması, hafif ve ağır çelik konstrüksiyonlu binalar ve iç mekânlarda da dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir.

Fuarda ziyaretçilere sunulacak 4 yeni ürünün ortak özellikleri arasında binada doğal iklimlendirme etkisi yaratarak sıcak ve soğuk havalarda klima giderlerini %55’e kadar azaltması, dolayısıyla %70’e varan yakıt tasarrufu sağlaması bulunuyor.

Fugalin, Monolin, Tuğlapan ve Frapan ürünleri sayesinde yapılar nefes alabilir ve havalandırmalı montaj sistemi su ve bağıl nem ile ilgili tüm problemlerin çözülmesini sağlar. Bina cephelerini ısı değişiklikleri, rutubet değişiklikleri, yangın, fırtına gibi etkenlere karşı korumaya alır. Yükün tüm binaya, üniversal fur dübellerle eşit yayılı olması ve titreşime uyumlu esneyebilen galvaniz sac konstrüksiyon sistemi kullanılması sayesinde de Fugalin, Monolin, Tuğlapan ve Frapan’ın deprem gibi doğal afetlerde ve binada harekete neden olacak etkilerde dayanımı oldukça yüksektir.

 

© 2015 Betopan Tepe betopan Türkiye Ana bayii | Betopan | Betopan Plus | taşonit | Yalıpan | Keskin İnşaat tepe betopan uygulama ana bayii | Dış cephe kaplama | Tepe betopan Türkiye Ana bayi developed by EKOL DİZAYN